پیشرفته ترین و جدیدترین سیستم اعلام واطفاء حریق

  جلوگیری از  وقوع حریق  در تمامی صنایع از اولویت های بسیار مهم و ضروری  می باشد , به طوری که سالانه هزینه های بسیار زیادی در اثر آتش سوزی از بین می رود.

   بررسي آمارهاي دقيق حريق توسط كشورهاي پیشرفته ثابت نموده كه بيش از ۷۵ تا ۸۰ درصد حريق‌ها قابل پيش بيني و پيشگيري مي‌باشد و در صورت استفاده صحيح از ادوات و تجهيزات آتش نشاني عصر حاضر و آموزش و تمرين واقعي كافي و مداوم درباره حریق و راه‌های پیشگیری و کنترل آن مي توان خسارات و تلفات حريق‌هاي غير قابل پيش بيني را نيز به حداقل ممكن كاهش داد.

  حريق و راه‌های پیشگیری و کنترل آن، كه از يك قرن پيش ضرورت آنها كاملاً احساس شده است و منجر به ايجاد رشته مهندسي حفاظت از حريق گرديد كه همواره وسعت معلومات و اهميت آن به سرعت افزایش یافته، زيرا بايستي با تكنولوژي روز همگام شود و با تهيه و تدوين انواع آئين نامه‌ها و استانداردهاي معتبر و رعايت و اجراي آنها در مورد حریق و راه‌های پیشگیری و کنترل آن تا جايي كه ممكن است از بروز حريق‌هاي احتمالي كاسته شود.

  شناسایی و اعلام حریق در لحظات اولیه از عوامل بسیار تاثیر گذار در روند حفظ جان و اموال موجود در هر مجموعه می باشد .سیستم اعلام و اطفاء حریق محافظ یکی از جدیدترین و در عین حال پیشرفته ترین تجهیزات موجود در صنایع حفاظتی می باشد.

  این سیستم ترکیبی از فناوری سنجش مادون قرمز، فناوری پردازش سیگنال، فناوری کنترل ارتباطات، فناوری رایانه و فناوری انتقال مکانیکی است که می تواند به طور خودکار آتش را در محدوده حفاظتی شناسایی و اطفاء کند.

روش کارکرد

  در صورت بروز حریق ، بخش اعلام حریق بلافاصله راه اندازی می شود و علاوه بر ارسال سیگنال آژیر , محل آتش سوزی به صورت هوشمند در جهات افقی و عمودی اسکن می شود. پس از یافتن محل آتش، کنترل  پانل مرکزی به طور خودکار دستورالعملی را صادر می کند، و نازل را به سمت منبع آتش حرکت می دهد و بلافاصله عملیات اطفاء حریق آغاز می شود.

مکان های قابل استفاده

  به طور گسترده ای در سوپرمارکت ها، مراکز خرید، ایستگاه ها، فرودگاه ها، انبارها، کارخانه ها، سالن های ورزشی، سالن های چند منظوره، نمایشگاه ها، هتل ها، پارکینگ ها و سایر فضاهای داخلی بزرگ استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *